Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 8 dla Dzieci Słabowidzących im. dr Zofii Galewskiej

Usprawnianie widzenia

Usprawnianie widzenia to zajęcia indywidualne polegające na ocenie funkcjonowania wzrokowego, dobrania odpowiednich pomocy optycznych i nieoptycznych poprawiających widzenie w bliskich i dalszych odległościach, ułożenie indywidualnego programu usprawniania widzenia i przeprowadzanie zajęć zgodnych z indywidualnymi możliwościami i potrzebami ucznia.

Rozwijanie umiejętności widzenia jest możliwe przy różnego rodzaju schorzeniach wzroku. W pracowni terapii widzenia prowadzone są zajęcia usprawniające przy pomocy wielu testów i programów diagnostyczno-usprawniających, m.in.: amerykańskiego programu Natalii Barragi oraz testów Lei Hyvarinen.

Celem spotkań ucznia z terapeutą jest nauka wykorzystania wzroku podczas zajęć szkolnych (czytanie i pisanie w czarno druku), w trakcie zabaw w małej i dużej przestrzeni, podczas wykonywania czynności dnia codziennego oraz w podczas bezpiecznego poruszania się.

Współpracujemy z okulistami, nasi terapeuci stale podnoszą kwalifikacje podczas szkoleń i konferencji tematycznych. Prowadzimy również konsultacje dla nauczycieli, pedagogów i psychologów ze szkół masowych.

W naszym Ośrodku usprawnianie widzenia prowadzone jest przez:

dodane przez: administrator 23.08.2008 16:09:37, ostatnio modyfikowany przez b.mrozek21.02.2009 15:52:01, wyświetlane 1427 razy

Strona Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących im. dr Zofii Galewskiej
00-448 Warszawa ul. Koźmińska 7
Kontakt techniczny -
Skrypt wykonał się w0.0096sekund
SITEMAP Polityka prywatności Polityka zwrotów Regulamin sklepu