Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 8 dla Dzieci Słabowidzących im. dr Zofii Galewskiej

Koło zainteresowań muzycznych - śpiew przy akompaniamencie gitary

Kilka słów wstępu..

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie zalewani są głównie hip hopem, muzyką techno i tzw. muzyką alternatywną. Teksty zdecydowanej większości tych utworów przesycone są agresją, nieuzasadnionym buntem i niejednokrotnie wulgaryzmami. Niestety, odbija się to niekorzystnie na rozwoju młodych ludzi. Z moich obserwacji wynika również, że Polacy rzadko kiedy potrafią coś wspólnie zaśpiewać. Myślę, że istnieje potrzeba, by zaproponować młodzieży szkolnej zajęcia, które będą spotkaniem z piosenką łagodną, melodyjną, refleksyjną, opiewającą otaczające nas piękno i nastawiającą pozytywnie do życia.

O nas

Na zajęciach uczymy się nowych piosenek i śpiewamy poznane wcześniej. Szczególnie lubimy "pocztę muzyczną". Można w niej wybrać swój ulubiony utwór i zadedykować go komuś innemu (lub sobie: ) ) Mamy specjalne śpiewniki, w których można znaleźć piosenki: harcerskie, żołnierskie, żeglarskie oraz reprezentujące muzykę chrześcijańską i rozrywkową.

Zobacz Więcej

Informacje o zajęciach - dla zainteresowanych

Miejsce: internat, kawiarenka (III piętro) Spotkania: w każdy wtorek 14.30- 15.15 i 15.15 - 16.00 (można wejść w trakcie trwania zajęć) Nauczyciel prowadzący: mgr Justyna Fleszar (e - mail: [email protected]) Uczestnicy: Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Żeby uczestniczyć w zajęciach, nie musisz umieć śpiewać - wystarczy, że lubisz i chcesz. Zachęcam i zapraszam

dodane przez: administrator 23.08.2008 16:09:37, wyświetlane 713 razy

Strona Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących im. dr Zofii Galewskiej
00-448 Warszawa ul. Koźmińska 7
Kontakt techniczny -
Skrypt wykonał się w0.0892sekund
SITEMAP Polityka prywatności Polityka zwrotów Regulamin sklepu